Results

Results 2011

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

111210

StoCQholm/SKK NordV

Franchesco Cochetti

Champion Class

Exc

 110820

Oslo/NKK

Lisbeth Campbell

Champion Class

VG

110723

Tornio/FKK

Lena Stålhandske

Champion Class

Exc, 2, CQ

110702

Trondheim/NKK

Britta Roos-Börjesson

Champion Class

Exc

 Results 2010

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

101219

Vilnius Lithuania/ “Christmas Cup 2010” INT

Jurate Butkiene

Champion Class

1, Excellent, 1 BM,CAC, CACIB, LT CH,
“Christmas Cup W-2010”

101218

Vilnius Lithuania/ “Vilnius Winter 2010” INT

Zivile Povilaitiene

Champion Class

3, Excellent

101217

Vilnius Lithuania/Companion and Toy Dog Club

Dusan Paunovic

Champion Class

1, Excellent

100815

Oslo/NKK

Chan Weng Woh

Champion Class

Opl

100814

Oslo/NKK

Rune Lysgard

Champion Class

Opl

100807

Svenstavik/SKK

Kurt Nilsson

Champion Class

2, CQ, 3 BM, R-CACIB

100710

Gällivare/SKK

Francesco Cochetti

Champion Class

1, CQ, 1 BM, CACIB, BOB

100703

Borås/CCC

Harry Tast

Champion Class

Opl

100417

Vasa Finland/FKK

Marja Talvitie

Champion Class

1, CQ, 2 BM,
R-CACIB

100328

Riga Latvia/LvW-10

Vija Klucinece

Champion Class

2, CQ, 4 BM

100321

Görlev Denmark/KSS

Bengt-Åke Bogren

Open Class

1, 1, CQ, 3 BM

Results 2009

No 9 Crested Male Of The Year

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

091213

Helsinki/FKK NordW-09

Carlos Fernandez Renau

Champion Class

Oplc, CQ

091212

Stockholm/SKK

Gunnar Nyman

Champion Class

2, CQ, 2 BM, CACIB

091025

Tromsö/NKK

Gunilla Kuni Stenberg

Champion Class

3, CQ

091024

Tromsö/Tromsö Hundklubb

Kitty Sjong

Champion Class

1, CQ. 1 BM, CAC,BOS

091004

Sundsvall/SKK

Petroula Douma Richard

Champion Class

3

090906

Högbo/SKK

Peter Jolly

Champion Class

4

090905

Högbo/SDHK

Tiina Taulos

Champion Class

3, CQ

090829

Luleå/SDHK

Annukka Paloheimo

Champion Class

1, CQ, 4 BM

090801

Svenstavik/SKK

Per Svarstad

Champion Class

3, CQ

090712

Alfta/SKK

Frank Christiansen

Champion Class

3, CQ, R BM

090711

Alfta/CCC

Jenny Gorwill

Champion Class

R

090705

Piteå/SKK

Ingela NIlsson

Champion Class

2, CQ, 4 BM

090627

Gällivare/SKK

Stelios Makaritis

Champion Class

3

090614

Vännäs/SKK

Lisbeth Campbell

Champion Class

1, CQ, 1 BM, BOB

090613

Vännäs/SKK

Torbjörn Skaar

Champion Class

3, CQ

090524

Pello/Group

Kurt Nilsson

Open Class

1, 1, CQ, CAC, FIN UCH, BOB

090517

Piteå/SKK

Joe Schepers

Champion Class

2, CQ

090516

Piteå/SDHK

Dusan Paunovic

Open Class

1, 1, CQ, 2 BM, CAC,
SE UCH

Resultat 2008

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

081213

Helsingfors/FKK

Annukka Paloheimo

Open Class

1

081207

Stockholm/SKK

Åke Cronander

Open Class

CQ (no 6)

081012

Sundsvall/SKK

Paula Hekkinen-Lehkonen

Open Class

1

081011

Sundsvall/SDHK

Marja Kurittu

Open Class

1

080823

Piteå/SKK

Gunnar Nyman

Intermediate Class

1, 1, CQ, 4 BM

080810

Askersund/SKK

A-C Johansson

Intermediate Class

1, 2, CQ

080809

Askersund/CCC

Ove Germundson

Intermediate Class

1, 2, Hp

080712

Alfta/SKK

Ann D. Hearn

Intermediate Class

1, 4, Hp

080705

Stockholm/SDHK

Joakim Ohlsson

Intermediate Class

CQ

080704

Stockholm/WW08

Joan Goldstein

Intermediate Class

1

080622

Rovaniemi/FKK

Marjatta Pylväinen-Soursa

Intermediate Class

1, 1, CQ, 2 BM, CAC, R-CACIB

080621

Gällivare/SKK

Ibolya Kiss

Intermediate Class

2

080615

Vännäs/SKK

Marja Kurittu

Intermediate Class

1, 1, CQ

080607

Kemi/Group

B-Å Bogren

Intermediate Class

1, 1, CQ, 1 BM, CAC, BOS

080601

Piteå/SKK

Tamara Sarmont

Intermediate Class

1.2 CQ. R BM

080531

Piteå/SDHK

Hans Almgren,
Rudi Brant

Intermediate Class

1, 1, CQ, 3 BM, BIS 2 Unghund

080525

Sundsvall/SKK

George Kostopoulos

Intermediate Class

1, 1, CQ, 4 BM

080524

Österbybruk/SKK

Ann-Christin Johansson

Intermediate Class

1, 3, CQ, R BM

080420

Harstad/NKK

Joakim Ohlsson

Intermediate Class

1, 2

080223

Tornio

Marjatta Pylväinen-Soursa

Intermediate Class

1, 3, CQ, 4 BM

Resultat 2007

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

071215

Stockholm/SKK

Espen Engh

Junior Class

1

071007

Sundsvall/SDHK

Vija Klucnie

Junior Class

2

071006

Sundsvall/SKK

Agnes Kertes Ganami

Junior Class

2

070902

Högbo/SDHK

Jan Törnblom

Junior Class

1, 1, CQ, R BM

070901

Högbo/SKK

Ann-Christin Johansson

Junior Class

1, 1, CQ, R BM

070825

Piteå/SDHK

B-Å Bogren

Junior Class

1, 1, CQ, 1 BM, CAC, BOSBIS Junior

070804

Östersund/SKK

Åke Cronander

Junior Class

1, 1, CQ, 1 BM, CAC, BOB

070715

Alfta/SKK

Walter Holtorf

Junior Class

1, 1, CQ, 3 BM

070708

Piteå/SKK

Terry Nethercott

Junior Class

1, 2, CQ

070630

Gällivare/SKK

Malgorzata Supronowicz

Puppy Class 6-9

BOB, Hp

070617

Vännäs/SKK

Agneta Kappers

Puppy Class 6-9

2, Hp

070520

Piteå/SKK

Anette Bystrup, Anita Alatalo

Puppy Class 6-9

BOB, Hp, BIS 3

070519

Piteå/SDHK

Marjatta Pylväinen-Soursa, Anna Liisa Heikkinen

Puppy Class 6-9

BOB, Hp, BIS 2

070513

Österbybruk/SKK

Sara Nordin

Puppy Class 6-9

3

070401

Nordmaling/?

Kerstin Lööf

Puppy Class 4-6

BOS, Hp

070225

Nordmaling/SSRK

Susanne Nilsson

Puppy Class 4-6

BOB, Hp, BIG 1, BIS 4