Results

Results 2021

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

210918 Vänersborg/SKK Nils Molin Champion Class Exc 1, CQ, BB 1, Nordic CAC, BOB
210912 Gimo/SKK Maritha Östlund Holmsten Champion Class Exc 1, CQ, BB 3
210829 Enköping/CCC Eva Nielsen Champion Class Exc 2, CQ, BB 2, Best Movement
210828 Enköping/CCC Mari Callert Champion Class Exc 2, CQ, BB 3
210823 Backamo/SKK Markus Gisslén Champion Class Exc 1, CQ, BB 1, CACIB, Crufts Q, BOB
210822 Backamo/SKK Alexandra Drott Staedler Champion Class Exc 1, CQ, BB 1, Nordic CAC, BOB
210821 Lillehammer/NW-21 Anders Tunold-Hannsen Champion Class Exc 1, CQ, BB 1, Nordic CAC, Norwegian Winner 2021, BOB
210718 Västerås/SKK Nina Karlsdotter Open Class Exc 4
210717 Köping/SDHK Carina A Rapp Champion Class Exc 2, CQ
210704 Luleå/SDHK Gunilla Skallman Open Class Exc 1, CQ, 1 BB, BOB
210703 Luleå/SDHK Cathrin L Westin Open Class Exc 1, CQ, 1 BB, CAC, BOB, NEW SE N DK Ch!

Results 2020

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

200301 Eskilstuna/CCC Jean Jaques Dupas Open Class Exc 2, CQ, BEST SKIN
200106 Gothenburg/SKK Rafael Malo Alcrudo Intermediate Class Exc 1, CQ, 2 BB, CACIB
200105 Gothenburg/SKK Johnny Andersson Intermediate Class Exc 1, CQ, 1 BB, CAC, BOB

Results 2019

Junior Crested Of The Year, Sweden
No 4 Crested Of The Year, Sweden
No 3 Crested Bitch Of The Year, Sweden
No 3 Crested Of The Year, Denmark

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

191214 Stockholm/NORDW Arne Foss Intermediate Class Exc 1, CQ, 3 BB, CAC 
191116 Lilleström/NKK Hans Almgren Intermediate Class Exc 2, CQ, BB 4
191115 Lilleström/NW-19 Paul Lawless Intermediate Class Exc 1, CQ, BB 3, CAC
191103 Herning/DKW-19 Knut Sigurd Wilberg Intermediate Class Exc 1, CQ, BB 1, CACIB, CAC, BOS, DANISH WINNER 2019
191102 Herning/DKK Luis Pinto Teixeira Intermediate Class Exc 1, CQ, BB 1, CACIB, CAC, BOB
190922 Eslöv/SKK Anna Lena Angeria Intermediate Class Exc 2, CQ, BB 3, R-CAC
190921 Tågarp/SDHK Dragana Bujicic Intermediate Class Exc 1, CQ, BB 2, CAC, BIS 2 Intermediate
190825 Backamo/SKK Nils Molin Intermediate Class Exc 1, CQ, BB 3, CAC
190818 Norrköping/SKK Jeff Horswell Intermediate Class Exc 1, CQ, BB 2, CAC
190817 Eskilstuna/SKK Markus Gisslén Intermediate Class Exc 1, CQ, BB 2, CAC
190811 Askersund/SKK Kitty Sjong Intermediate Class Exc 1, CQ, BB 1, CAC, BOS 
190721 Västerås/SKK Sean Delmar Junior Class Exc 1, CQ, BB 2, CAC
190720 Västerås/SDHK Elisabetta De Luca Junior Class Exc 2, CQ
190713 Tvååker/SKK Anette Edlander Junior Class Exc 1, CQ, BB 3, CAC
190712 Tvååker/SKK Marge Calltharp Junior Class Exc 3, CQ
190630 Borås/SKK Tord Lundborg Zaar Intermediate Class Exc 1, CQ, BB 2, CAC
190629 Borås/SDHK Tino Pehar Intermediate Class Exc 1, CQ, R-CAC, BOB-Intermediate
190628 Borås/CCC Paula Heikkinen Lehkonen Intermediate Class Exc 1, CQ, BISS-Intermediate
190608 Vänersborg/SKK Marit Sunde Junior Class Exc 1, CQ, BB 1, CAC, Nordic CAC, BOS 
190602 Norrköping/SKK Tanya Ahlman-Stockmari Junior Class Exc 1, CQ, BB 4, R-CAC
190601 Norrköping/SDHK Sara Nordin Junior Class Exc 1, CQ, BB 3, CAC, BIS 3 Junior
190518 Hässleholm/SKK Istvan Csik Junior Class Exc 2, CQ
190512 Lidköping/SDHK Cathrin Lundberg Westin Junior Class Exc 1, CQ, BB 4, R-CAC
190511 Lidköping/SKK Benny Blid Von Schedvin Junior Class Exc 2, CQ
190421 Sundsvall/SEW-19 Dodo Sandahl Junior Class Exc 2, CQ
190420 Timrå/SDHK Marja Kosonen Junior Class Exc 1, CQ, BB 1, CAC, BOS 
190331 Malmö/SKK Stefan Sinko Junior Class Exc 2, CQ, BB 3, R-CAC
190224 Eskilstuna/CCC Tom Isherwood Junior Class Exc 1, CQ, BB 2, CAC, BISS-Junior
190104 Gothenburg/SKK Liz-Beth C Liljeqvist Junior Class Exc 1, CQ, BB 2, CAC, CRUFTS Q
190103 Gothenburg/SKK Kurt Nilsson Junior Class Exc 1, CQ, BB 1, CAC, Nordic CAC, BOB

Results 2018

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

181209 Stockholm/SW Dodo Sandahl Junior Class Exc 3, CQ
181117 Lilleström/NW Kimmo Mustonen Junior Class Exc 4
181116 Lilleström/NordW Eli Marie Klepp Junior Class Exc 1, CQ, R-CAC, NORDIC JUNIOR WINNER
180909 Alunda/CCC Toshinori Omura Puppy Class (6-9) 2, HP