Results

Third Top Winning Powder Puff Bitch
No 13 Crested Bitch Of The Year
Rookie Of The Year 2005 at the local kennel club Nordmaling

Results 2006

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

061007

Sundsvall/SKK

Nina Karlsdotter

Champion Class

Opl, CQ

060827

Piteå/SDHK

Kurt Nilsson

Champion Class

1, CQ, 3 BBkl

060819

Nyköping/SKK

Rainer Vuorinen

Champion Class

Opl

060819

Norrköping/SKK

Jan Thörnblom

Champion Class

R, CQ

060805

Östersund/SKK

Vija Klucnie

Champion Class

2

060723

Västerås/SKK

Paul Stanton

Champion Class

R, CQ

060716

Högbo/SKK

Andreas Schemel

Champion Class

Opl, CQ

060715

Högbo/SKK

Peter Machetanz

Champion Class

4, CQ

060714

Högbo/SKK

Kirsti Lummelampi

Champion Class

2, CQ, 4 BBkl

060709

Piteå/SKK

Joakim Ohlsson

Champion Class

2, CQ, R BBkl

060617

Vännäs/SKK

Kirsti Lummelampi

Champion Class

1, CQ, 3 BBkl

060528

Gränna/CCC

Torbjörn Skaar

Champion Class

Opl

060527

Norrköping/SKK

Per Svarstad

Champion Class

Opl

060521

Ånge/SKK

Natalja Nekrosiene

Champion Class

1, CQ, 3 BBkl

060514

Piteå/SKK

Per-Ragnar Hjort

Champion Class

1, CQ, 3 BBkl

060513

Piteå/SDHK

Kresten Schell

Champion Class

1, CQ

Results 2005

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

051210

Älvsjö

Johan Juslin

Champion Class

Opl.

051009

Sundsvall/SDHK

Leif Jörgensen Lehman

Champion Class

Opl.

051008

Sundsvall/SKK

Marie Thorpe

Champion Class

3, CQ

050904

Högbo/SKK

Jahn Stääv

Champion Class

4, CQ

050903

Högbo/SDHK

Annuka Paloheimo

Champion Class

R, CQ

050828

Piteå/SDHK

Raiko Rotner

Champion Class

2, CQ

050806

Svenstavik/SKK

Hans Almgren

Champion Class

2, CQ, R BBkl

050703

Piteå/SKK

Mona K Selbach

Champion Class

1, 1, CQ 2 BBkl CACIB

050625

Gällivare/SKK

Johan Juslin

Champion Class

1, CQ, 4 BBkl

050612

Vännäs/SKK

Kitty Sjong

Open Class

1, 1, CQ, 2 BBkl CAC CHAMPIONAT

050522

Sollefte/SKK

Anatoli Zhuk

Open Class

1, 2, CQ, 4 BBkl

050515

Piteå/SKK

Kenneth Edh

Open Class

1, 2, CQ

050514

Piteå/SDHK

Hans Almgren

Open Class

1, 1, CQ, 2 BBkl CAC

050508

Linköping/CCC

Joakim Ohlsson

Open Class

1, 4, CQ

050507

Linköping/SDHK

Kerstin Nilsson

Intermediate Class

1, 3

Results 2004

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

041010

Sundsvall/SDHK

Steven Seymour

Intermediate Class

1, 4

041009

Sundsvall/SKK

Marie Hamill

Intermediate Class

1, R

040904

Högbo/SDHK

Gunnar Nyman

Intermediate Class

1, 3

040828

Piteå/SDHK

Nils Molin

Junior Class

2

040704

Piteå/SKK

Andrew H Brace

Junior Class

1, 4

040612

Vännäs/SKK

A-M Haugsten Hansen

Junior Class

1, 1, Hp

040530

Österbybruk/SKK

Joakim Ohlsson

Junior Class

1

040529

Österbybruk/CCC

Paul Stanton

Junior Class

1

040516

Piteå/SKK

Åke Cronander

Junior Class

1, 4

040424

Skellefteå/SDHK

Monique von Brempt

Junior Class

1, 1, CQ, 1 BBkl
CAC BOS