Results

Results 2013

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

130929 Herfumagle/CM Primoz Peer Champion Class Exc 2, CQ
130928 Herfumagle/CM Maja Korosec Champion Class Exc 2
130824 Luleå/STDA Sara Nordin Champion Class Exc 1, CQ, BB 3
130721 Tornio/Finland Per Svarstad Champion Class Exc 1, CQ, BB 1, CACIB, BOS
130706 Piteå/SKC Zsuzsan Váczi-Balogh Champion Class Exc 2, CQ, BB 4
130629 Gällivare/SKC Markku Kipinä Champion Class G
130622 Rovaniemi/Finland Svante Frisk Champion Class Exc 2, CQ, BB 4
130616 Jakobstad/Finland Sara Nordin Open Class Exc 1, CQ, BB 1, CAC, BOS, New SweCh & FinCh
130615 Vännäs/SCK Annika Ulltveit-Moe Open Class Exc 2, CQ
130608 Kemi/Finland Dusan Paunovic Open Class Exc 1, CQ, BB 2, CAC
130519 Luleå/STDA Kurt Nilsson Open Class Exc 3

Results 2012

Date Place/Organizer Judge Class Result
120825 Luleå/STDA Åsa Andersson Open Class Exc 1, CQ, 2 Bb, R-CAC
120805 Överkalix/SKC Sara Nordin Open Class Exc 1, CQ, 1 Bb, CAC, BOS
120722 Kemi/FKC Pirjo Aaltonen Open Class Exc
120715 Piteå/SKC Birgitta Svarstad Open Class Exc 3, CQ
120714 Luleå/STDA Carsten Birk Open Class Exc 1, CQ, 3 Bb
120520 Piteå/SKC Andras Polgar Open Class Exc 3

Results 2011

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

111009

Sundsvall/SKK

Tomas Rohlin

Open Class

Exc 3, CQ

111008

Sundsvall/SDHK

Florence Fahey

Open Class

VG

110827

Luleå/SDHK

Zidy Munsterhielm Ehnberg

Open Class

Exc 1, CQ, 2 BB,CAC

110806

Svenstavik/SKK

Henrik Johansson

Open Class

VG

110723

Tornio/FKK

Lena Stålhandske

Open Class

Exc 2, CQ, 2 BB, R-CAC,
R-CACIB

110717

Piteå/SKK

Tuula Plathan

Open Class

Exc 2, 4 BB,
R-CAC

110709

Kemi

Maciej Kozber

Open Class

Exc 1, CQ, 1 BB,CACBOB

110618

Gällivare/SKK

Iuza Beradze

Intermediate Class

Exc 2, CQ

110611

Vännäs/SKK

Lena Stålhandske

Intermediate Class

Exc 1, CQ

110522

Piteå/SKK

Deniz Kuzelj

Intermediate Class

Exc 2, CQ

110514

Överkalix/SKK

Arne Foss

Intermediate Class

VG

 Results 2010

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

101023

Norberg/CCC

Kerstin Nilsson

Intermediate Class

1, 2, CQ

100717

Piteå/SKK

Norman Deschuymere

Junior Class

2

100710

Gällivare/SKK

Francesco Cochetti

Junior Class

1, 2

100704

Borås/SKK

Göran Bodegård

Junior Class

1, R

100612

Vännäs/SKK

Hassi Assenmacher

Junior Class

1, 3, CQ

100516

Piteå/SKK

Agneta Kappers

Junior Class

1, 1, CQ, R BB

100515

Piteå/SDHK

Javier Fernandez Sanches

Junior Class

1, 1, CQ

100411

Nordmaling/SSRK

Mimmi Gruffman

Puppy Class (6-9 Månader)

BOS, Hp

100206

Lycksele/Lse Gym

Lena Hägglund

Puppy Class (4-6 Månader)

BOS, Hp

091114

Örnsköldsvik/SSRK

Tommy W

Puppy Class (4-6 Månader)

BOB, Hp