Results

Results 2014

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

140216 Sofia INT Jovica Gloubovic Champion Class Exc 1, CQ, BM 1, CACIB, CAC, BOB, New BGCH
140215 Sofia INT  Nikolina Davidovska Champion Class Exc 1, CQ, BM 1, CACIB, CAC, BOB, New INTCH

Results 2013

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

131117 Lilleström/NKK Jean Lanning Champion Class Exc
130929 Herfumagle/CM Primoz Peer Champion Class Exc 2, CQ
130928 Herfumagle/CM Maja Korosec Champion Class Exc 4
130706 Piteå/SKC Zsuzsan Váczi-Balogh Champion Class Exc 3, CQ
130629 Gällivare/SKC Markku Kipinä Champion Class Exc 1, CQ, BM 1, CACIB, CAC, BOB, New SweCh
130615 Vännäs/SCK Annika Ulltveit-Moe Champion Class Exc 2, CQ
130519 Luleå/STDA Kurt Nilsson Champion Class Exc 2, CQ, BM 4
130518 Piteå/SCK Henrik Johansson Champion Class Exc 3, CQ

Results 2012

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

 12104

 Sundsvall/SKC

 Erin Brown

Champion Class

Vg

 121013

Timrå/STDA

 Philip Carthy

Champion Class

Exc 4

 120825

Luleå/STDA

Åsa Andersson

Champion Class

Exc 2, CQ, 3 BM, R-CAC

120805

Överkalix/SCK

Sara Nordin

Open Class

VG 2

 120715

Piteå/SKC

 Birgitta Svarstad

 Open Class

 VG

 120714

Luleå/STDA

Carsten Birk

Open Class

Exc 3

120701

Rovaniemi/FKK

Maria Dekaristou

Open Class

Exc 1, CQ, 1 BM, CACIB, CAC, BOB,
FINNISH CHAMPION

120630

Gällivare/SKK

Britta Roos-Börjesson

Open Class

Exc 1, CQ, 3 BM, R-CAC

120616

Vännäs/SKK

Jahn Stääv

Open Class

Exc

120610

Vänersborg/SKK

Milivoje Urosevic

Open Class

Exc 3

120603

Drammen/NKK

Mona K. Selbach

Open Class

VG 4

120528

Aalborg/DKK

Antatoli Zhuk

Open Class

Exc 4

120527

Aalborg/KFSSH

Fallon Clodagh

Open Class

Exc 2, CQ, 3 BM, R-CAC

120527

Aalborg/KFSSH

Henrik Johansson

Open Class

Exc

120526

Aalborg/KFSSH

Rajic Branislav

Open Class

Exc 2, CQ

120526

Aalborg/KFSSH

Hudono Andi

Open Class

Exc

120520

Hässleholm/SKK

Hans Ahlmgren

Open Class

Exc 3, CQ

120506

Lidköping/SKK

Antonio Di Lorenzo

Open Class

Exc 4

Results 2011

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

111009

Sundsvall/SKK

Tomas Rohlin

Open Class

Exc 2, CQ, 4 BM, R-CAC

111008

Sundsvall/SDHK

Florence Fahey

Open Class

Exc 4, CQ

110827

Luleå/SDHK

Zidy Munsterhielm Ehnberg

Open Class

VG

110806

Svenstavik/SKK

Henrik Johansson

Open Class

Exc 1, CQ, 2 BM, R-CAC

110723

Tornio/FKK

Lena Stålhandske

Open Class

Exc 1, CQ, 1 BM, CAC,
CACIB, BOS

110717

Piteå/SKK

Tuula Plathan

Open Class

VG

110709

Kemi

Maciej Kozber

Open Class

VG

110618

Gällivare/SKK

Iuza Beradze

Intermediate Class

Exc 4, CQ

110611

Vännäs/SKK

Lena Stålhandske

Intermediate Class

Exc 2, CQ, 4 BM

110522

Piteå/SKK

Deniz Kuzelj

Intermediate Class

VG

110521

Luleå/SDHK

Eva Liljekvist Borg

Intermediate Class

Exc 3

110514

Överkalix/SKK

Arne Foss

Intermediate Class

Exc 2

 Results 2010

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

101023

Norberg/CCC

Kerstin Nilsson

Intermediate Class

Exc, R

101009

Sundsvall/SKK

Davis Allan

Junior Class

Exc, 3

100807

Svenstavik/SKK

Kurt Nilsson

Junior Class

Exc, 4

100725

Kemi/FKK

Marja Talvitie

Junior Class

Exc, 1, CQ, 1 BM,CAC, BOS

100717

Piteå/SKK

Norman Deschuymere

Junior Class

Exc, 3

100710

Gällivare/SKK

Francesco Cochetti

Junior Class

VG

100704

Borås/SKK

Göran Bodegård

Junior Class

Exc

100703

Borås/CCC

Harry Tast

Junior Class

Exc

100612

Vännäs/SKK

Hassi Assenmacher

Junior Class

Exc, 2, CQ, 3 BM

100523

Sundsvall/SDHK

David Flynn

Junior Class

Exc, 4

100522

Sundsvall/SKK

Manola Poggesi

Junior Class

Exc, 2, CQ, R BM

100516

Piteå/SKK

Agneta Kappers

Junior Class

Exc, 2, CQ, 4 BM

100515

Piteå/SDHK

Javier Fernandez Sanchez

Junior Class

Exc, 1, CQ, 2 BM, BOB-Junior

100411

Nordmaling/SSRK

Mimmi Gruffman

Puppy Class (6-9 Månader)

BOB, Hp

100206

Lycksele/Lse Gym

Lena Hägglund

Puppy Class (4-6 Månader)

BOB, Hp

091114

Örnsköldsvik/SSRK

Tommy W

Puppy Class (4-6 Månader)

3, Hp