Results

 

Results 2011

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

111009

Sundsvall/SKK

Tomas Rohlin

Progeny Class

2, Hp

111008

Sundsvall/SDHK

Florence Fahey,
Henry Stanley

Progeny Class

1, Hp, BIS 2

Results 2008

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

080823

Piteå/SKK

Gunnar Nyman

Open Class

1, 3, CQ

080802

Östersund/SKK

Ritva Raita

Open Class

1, 4

080712

Alfta/SKK

Ann D. Hearn

Open Class

1

080705

Stockholm/SDHK

Joakim Ohlsson

Open Class

CQ

080704

Stockholm/
WW-08

Rafael De Santiago

Open Class

CQ

080622

Rovaniemi/FKK

Marjatta Pylväinen-Soursa

Open Class

1, 2, CQ

080621

Gällivare/SKK

Ibolya Kiss

Open Class

1, 3, CQ, R BB

080615

Vännäs/SKK

Marja Kurittu

Open Class

1

080607

Kemi

B-Å Bogren

Open Class

1, 3

080601

Piteå/SKK

Tamara Sarmont

Open Class

1, opl, CQ

080513

Piteå/SDHK

Hans Almgren

Open Class

1

080525

Sundsvall/SKK

George Kostopoulos

Open Class

1, 2, CQ

080524

Österbybruk/SKK

Ann-Christin Johansson

Open Class

1, 3

080420

Harstad/NKK

Joakim Ohlsson

Open Class

1, 1, CQ, 3 BB

080223

Tornio

Marjatta Pylväinen-Soursa

Open Class

1, 3, CQ

Results 2007

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

071215

Stockholm/SKK

Bo Skalin

Open Class

1, 4, CQ

071110

Rovaniemi/Lapin Kennelpiiri

Bo Skalin

Open Class

1, 2, CQ, 4 BB

071021

Tromsö/NKK

Lisbeth Campell

Open Class

1, 2

071020

Tromsö/Tromsö hundeklubb

Norman Huidobro Corbett

Open Class

1, 1, CQ, 2 BB CAC

071020

Tromsö/NMHK

A-M Haugsten Hansen

Open Class

1, 3

071006

Sundsvall/SKK

Vija Klucnie

Open Class

1, 3

070902

Högbo/SDHK

Jan Törnblom

Open Class

1, 3

070901

Högbo/SKK

Ann-Christin Johansson

Open Class

1, 3

070825

Piteå/SDHK

B-Å Bogren

Open Class

1, 2, CQ, 4 BB

070804

Östersund/SKK

Åke Cronander

Intermediate Class

1, 1, CQ, 3 BB

070715

Alfta/SKK

Walter Holtorf

Intermediate Class

1, 2, CQ

070708

Piteå/SKK

Terry Nethercott

Intermediate Class

1, 2, CQ

070630

Gällivare/SKK

Malgorzata Supronowicz

Intermediate Class

1, 2, CQ

070623

Trondheim/NKK

Ritva Raita

Intermediate Class

1, 1, CQ

070617

Vännäs/SKK

Agneta Kappers

Intermediate Class

1

070520

Piteå SKK

Anette Bystrup

Intermediate Class

1, 5

070519

Piteå SDHK

Marjatta Pylväinen-Soursa

Intermediate Class

1, 2, CQ, R BB

070513

Österbybruk
SW-07 SKK

Ole Staunskjaer

Intermediate Class

1

Results 2006

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

061007

Sundsvall/SKK

Nina Karlsdotter

Junior Class

1, R

060827

Piteå/SDHK

Kurt Nilsson

Junior Class

1, 4

060820

Norrköping/SKK

Joakim Ohlsson

Junior Class

1, 2, CQ

060819

Nyköping/SKK

Rainer Vuorinen

Junior Class

1, 1, Hp

060805

Östersund/SKK

Vija Klucnie

Junior Class

1, 2, CQ

060723

Västerås/SKK

Paul Stanton

Junior Class

1

060715

Högbo/SKK

Andreas Schemel

Junior Class

1

060715

Högbo/SKK

Peter Machetanz

Junior Class

1, R, Hp

060714

Högbo/SKK

Kirsti Lummelampi

Junior Class

1, 1, CQ, R BB

060709

Piteå/SKK

Joakim Ohlsson

Junior Class

1, 2, CQ

060617

Vännäs/SKK

Kirsti Lummelampi

Junior Class

1, 4

060528

Gränna/CCC

Torbjörn Skaar

Junior Class

1

060527

Norrköping/SKK

Per Svarstad

Junior Class

1

060521

Ånge/SKK

Natalja Nekrosiene

Junior Class

1, 2, CQ, R BB

060514

Piteå/SKK

Leif Ragnar Hjort

Junior Class

1, 1, Hp

060513

Piteå/SDHK

Kresten Schell

Junior Class

1, 3, Hp

060422

Husum/Ö-viks BHKK inoff

Charina Fäldth

Puppy Class 6-9

BOB, BIG 1,
BIS R, Hp

060402

Nordmaling/SSRK
Inoff

Tim Zedig

Puppy Class 6-9

BOB, BIG 1,
BIS R, Hp

060212

Sikeå/RBBK
Inoff

Lena Hägglund

Puppy Class 6-9

BOB, BIG 2, Hp

060204

Lycksele/Naturbruks-Programet inoff

Maria Palmquist

Puppy Class 6-9

BOS, Hp