Results

Results 2018

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

180106 Gothenburg/SKK Gabriel Valdes Champion Class Exc

Results 2017

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

171118 Lilleström/NKK Cindy Pettersson Champion Class Exc 2, CQ, BB 4, R-CACIB, New C.I.B
170106 Gothenburg/SKK Knut Sigurd Wilberg Champion Class Exc 3, CQ
170105 Gothenburg/SKK Benny Blid Von Schedvin Champion Class Exc 3, CQ

Results 2016

No 13 Crested Bitch Of The Year, Sweden

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

161211 Helsinki/FINW-16 Henry Stanley Champion Class Exc
161210 Helsinki/HELW-16 Marja Kuritto Champion Class Exc
161204 Stockholm/SEW-16 Gunther Ehenreich Champion Class Exc
161202 Stockholm/SKK Bengt Åke Bogren Champion Class Exc
161016 Timrå/SDHK Wilma Strijbos Champion Class Exc 3, CQ
161015 Sundsvall/SKK Henrik Johansson Champion Class Exc 1, CQ, BB 2, R-CACIB
160918 Ballerup KBHW-16 Kresten Scheel Champion Class Exc 1, CQ, BB 2, CACIB
160904 Högbo/SDHK Anthony Allcock Champion Class Exc 2, CQ, BB 2
160903 Högbo/SKK Aida Riviera Franco Champion Class Exc 3, CQ
 160827 Stockholm/CCC Phillippe Gallardo Champion Class Exc 3, CQ
160814 Luleå/SDHK Alexandra Palumbo Champion Class Exc 4, CQ
160813 Oulu/FKK Tuula Plathan Champion Class Exc 2, CQ, BB 2, R-CACIB
160806 Svenstavik/SKK Charlotte Laning Vrethammar Open Class Exc 1, CQ, BB 1, CACIB, CAC, BOB, New SEUCH, DKUCH, FINUCH & NORDUCH
160724 Kemi/FKK Harry Tast Open Class Exc 3, CQ
160716 Piteå/SKK Ann-Mari Haugsten Hansen Open Class Exc 1, CQ, BB 3, R-CAC
160702 Trondheim/NKK Petr Rehanek Open Class Vg 4
160618 Vännäs/SKK Ann-Christin Johansson Open Class Exc 2, CQ
160529 Luleå/STDA Linda Mills Intermediate Class Exc 3
160528 Piteå/SKK Annamaria Tarjan Intermediate Class Exc 1, CQ, BB 4, R-CAC
160416 Vasa/FKK Inese Pablaka Intermediate Class Exc 4
160410 Sundsvall/STDA Patrick Mc Devitt Intermediate Class Exc 3
160409 Sundsvall/SKK Svein Erik Björnes Intermediate Class Exc 1, CQ, BB 2, CAC
160312 Strängnäs/SKK Hans Almgren Intermediate Class Exc 2, CQ
160311 Strängnäs/STDA Lisa Molin Intermediate Class Vg

Results 2015

Date

Place/Organizer

Judge

Class

Result

151212 Stockholm/NORDW-15 Patricia Nemirovsky De Alsina Junior Class Exc 1, CQ, NORDJW-15
151206 Helsinki/FINW-15 Markku Kipinä Junior Class Exc
151101 Herning/DKW-15 Tiina Taulos Junior Class Exc 1, CQ, DKJW-15, BB 2, R-CAC
151031 Herning/DKK Dominic Harris Intermediate Class Exc 2
151011 Timrå/STDA Tuula Plathan Junior Class Exc 1, CQ, BB 3, CAC
151010 Sundsvall/SKC Gina Ekström Persson Junior Class Exc 3, CQ
150919 Hilleröd/KBHW-15 Svein Erik Bjoernes Junior Class Exc 1, CQ, KBHJW-15, BB 2, CAC
151209 Högbo/SKC Igor Vyguzov Junior Class Exc 3, CQ
150822 Överkalix/SKC Cindy Pettersson Junior Class Exc 1, CQ
150802 Östersund/CC Specialty Asta Gudbergsdottir Junior Class Exc 3
150801 Östersund/SKC Dodo Sandahl Junior Class Exc 2, CQ
150718 Kemi/FKC Wilma Wijmans-Strijbos Junior Class Exc 1, CQ, BB 2, CAC
150705 Piteå/SKC Pedro Sanch Delerude Junior Class Exc 2, CQ
150704 Luleå/STDA Nemenja Jovanovic Junior Class Exc 1
150620 Rovaniemi/FKC Julija Aidietiene Junior Class Exc 2, CQ
150613 Vännäs/SKC Åsa Andersson Junior Class Exc 3, CQ
150517 Piteå/SKC Tarmo Viertelä Junior Class Exc 3
150516 Luleå/STDA Adam Ostrowski Junior Class Exc 2